• domluvit
    si schůzku

Ječmen pro sladařské a krmné účely

sladovnický ječmenHledáte kvalitní firmu pro obchod s agrárními komoditami? Vsaďte na profesionály a kontaktujte naši firmu Amelis.cz. Specializujeme se na výrobu a lisování agrárních komodit. A jednou z našich komodit je i ječmen pro sladařské a krmné účely. Ječmen je u nás v České republice pěstován na výměře kolem 400 tis hektarů. Na výrobu kvalitního sladu se zpracovává kolem 30 % celkové sklizně jarního ječmene, asi 70 % zrna se používá ke krmení a jen velmi malé množství pro potravinářské využití.

Sladovnický ječmen a jeho nároky

Pěstování jarního ječmene je u nás možné ve všech výrobních oblastech, ovšem kvalitní sladovnický ječmen je možno vyprodukovat pouze v oblastech nejvhodnějších, tj. v Polabské nížině, nižších polohách Středočeské pahorkatiny a na střední Moravě, především na Hané. Ostatní oblasti jsou pro pěstování sladovnického ječmene méně příznivé a rizikovější z pohledu dosažení vysoké sladovnické jakosti.

Sladovnický ječmen a jeho odrůdová skladba

sladovnický ječmen

Základem úspěchu pěstování jarního ječmene je správný výběr odrůdy vhodné pro danou lokalitu a pro daný účel (sladovnický, krmný), což značně rozsáhlý současný sortiment registrovaných odrůd umožňuje.

Jen dodržení celého komplexu agrotechnických zásad od přípravy půdy až do sklizně a skladování může vést k dobrému výnosu a jakosti sklizeného zrna jarního sladovnického ječmene.

Dobrý porost, vysoký výnos a špičková kvalita zrna jsou tou nejlepší vizitkou dobré práce pěstitele. Vybíráme pro Vás jen ty nejlepší, a proto dodáváme kvalitní agrární komodity. Spokojení zákazníci jsou vizitkou dobře odváděné práce našich zaměstnanců.

Tak neváhejte a svěřte se do našich rukou!